Yazanlar

Hepsi A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z 1-9
Burhan Günel
Burhan Günel
Bülent Akkurt
Bülent Akkurt
Cezmi Ersöz
Cezmi Ersöz
Hasan Hüseyin Korkmazgil
Hasan Hüseyin Korkmazgil
Sinan Yağmur
Sinan Yağmur
Kitabın yazarıyım ve kitabımın ‘sesli kitap’ olarak da yayınlanmasını istiyorum. Ne yapmalıyım?

Kitabınız daha önce bir yayınevi tarafından yayınlandıysa ya da şimdi de yayındaysa öncelikle yayıncınızla görüşmelisiniz. SesleKitap kitapların sadece ‘sesli’ yayın hakları ile ilgilenir ve kitabınızın ‘sesli yayın haklarını’ kullanır. Yayıncınızla olan sözleşmenizde ‘sesli hakların kullanımı da’ yayınevi tarafından temsil ediliyorsa, yayınevi ile SesleKitap’ı görüştürebilirsiniz. Eğer kitabın ‘sesli yayın hakları’ nı kendiniz temsil ediyorsanız, bizimle görüşebilirsiniz. Bu konuda ihtiyaç duyarsanız SesleKitap size bilgi desteği verir.

Kendinizi, geçmişinizi, kitap ya da kitaplarınızı kısaca anlatan bir e-posta gönderin. İletişim bilgilerinizi de bu e-posta içine ekleyin. Size dönüş yapılacaktır.

Çünkü SesleKitap tüm platformlarda!
Diğer platformlar (Storytel, Dinlebi, Audioteka, Kitapyurdu vb.) yayın haklarını aldıkları kitapları sadece kendi platformlarında yayına almaktadır. SesleKitap sesli yayın haklarını aldığı ve kendi stüdyolarında ürettiği sesli kitapları anlaştığı tüm platformlarda yayına almaktadır. Bu platformlara, Amazon’un iştiraki olan ve dünyanın en büyük sesli kitap platformu Audible’ın Almanya merkezli kuruluşu audible.de dâhildir.

Hayır! Çünkü tüm maliyetleri SesleKitap karşılar.
SesleKitap, tamamı profesyonellerden oluşan seslendirme kadrosu ve modern stüdyolarında seslendirme, kayıt, editing, mixing, mastering vb. tüm işlemleri yapar. Bunun için hiçbir bedel ödemezsiniz.

Hayır! Seslekitap size özel projeler üretebilir.
SesleKitap, sadece yayındaki basılı kitaplarla değil, sesli içerik olarak yayınlanabilecek her türlü proje ile de ilgilenir. Karşılıklı fikir alışverişi ile birlikte yeni projeler geliştirilebilir ve SesleKitap bunları uygular.

Kitaplar platformlar aracılığıyla dinleyicilere ulaştırılıyor. Genel olarak tekil satış yapılmıyor. Sistemin işleyişi ile ilgili geniş bilgiyi size ayrıca sunacağız. Kısaca aşağıya göz atabilirsiniz.

Çalışma şartları tüm platformda hemen hemen aynıdır: Kâr paylaşımı, üçer aylık dönemlerde detaylı raporlama ve ödeme.

Anlaşma sağlanan kitapların içeriklerinin gelmesi ile 1-3 aylık bir süreçte yayına hazır hale getiriyoruz. Bu süre kitapların popülerliğine göre çok daha kısa da olabiliyor.

Çalıştığımız tüm seslendirme sanatçıları DT (devlet tiyatroları) profesyonelleri, oyuncuları ve spikerlerdir. Aşağıdaki linkte tüm seslerin örnek dinlemelerini de bulabilirsiniz. https://www.storytel.com/tr/tr/publishers/8691-Sesle-Kitap

Çalışma yöntemimiz şu şekilde;
- Prensip olarak olumlu bakarsanız size hemen bir sözleşme örneği göndereceğiz.
- İlk seçkiyi yapıp size bilgi vereceğiz.
- Yayın kataloğunuzdan seçeceğimiz kitapları bizimle paylaşmanızı isteyeceğiz.
- Seslendirecek kişileri belirleyip çalışmaya başlayacağız.
- Hazır olanlardan size örnekler sunacağız.
- Platformlarda yayına açacağız.
- Bu çalışmayı uzun süreli bir iş birliği olarak görmek çok daha iyi sonuç verecektir.

Platformlar bize her sene Ocak, Nisan, Temmuz, Ekim aylarında yani yılda 4 defa detaylı rapor sunarlar. Biz de bu raporları sizinle aynen paylaşırız. Raporları kontrol etmenizi ister ve mutabık kalınan rapor için de faturalandırma yapmanızı isteriz. Aynı ay içinde ödemeler gerçekleştirilir.

Ücretlendirme dinleme süreleri üzerinden yapılıyor. Bu konuda dilerseniz daha sonra detaylı bilgi sunacağız.

Seslekitap’ın yayınladığı tüm kitapların güncel linki aşağıda. Bu linke tıklayarak yayınladığımız tüm sesli kitapları görebilirsiniz. https://www.storytel.com/tr/tr/publishers/8691-Sesle-Kitap En kısa zamanda SesleKitap’ta görüşmek dileğiyle…

Yazan Başvurusunda Bulun!

Kavaklıdere Konur 2 Sokağı Çağla Apartmanı 52/12, 06420 Çankaya/Ankara

See what’s new

Bize Ulaşın